0

0.00

#

Filtras autodalys visiems automobiliams

Aukštos kokybės Filtras autodalių katalogas

Žinomi Filtras autodalių gamintojai

  • MANN-FILTER Filtras
  • BOSCH Filtras
  • CHAMPION Filtras
  • MAPCO Filtras

Filtras - Informacija apie veikimą, taisymą ir keitimą

Automobilis naudoja daug skirtingų skysčių. Skystas kuras, oras, alyva ir vanduo cirkuliuoja per atvirus ir uždaros apytakos ratus bei neša daug nenorimų dalelių su savimi. Įvairūs filtrai yra įrengiami, kad apsaugotų vairuotoją ir automobilį nuo gedimų ir padidintų automobilio veikimo trukmę.

Švari alyva, sveikas variklis

Variklio alyva sutepa visas judančias variklio dalis. Ji susideda iš įvairių pagrindinių ir pagalbinių komponentų, kurie apsaugo variklį nuo vidinės abrazijos, perkatimo ar nenorimo terminio plėtimosi. Tuo pačiu metu, variklio alyva perduoda visus variklio galią generuojančius ir galią įgyvendinančius komponentus. Šio proceso metu, vožtuvai yra kritinis taškas. Šie komponentai tampa labai karšti dėl degimo procesų ir jie gali turėti sudegusio benzino likučių ant savęs.
Abu pristato daleles į variklio alyvą. Siekiant išvengti šių dalelių patekimo ir kenkimo kitiems elementams, tokiems kaip cilindro sienelės, alyva turi būti nuolat filtruojama. Dėl šios priežasties, yra įdiegiamas alyvos filtras. Su kiekvienu variklio alyvos pakeitimu, alyvos filtras taip pat turi būti pakeičiamas į naują. Remiantis alyvos keitimo intervalais, aukštos kokybės alyvos naudojimas ir alyvos filtro reguliarus keitimas ženkliai prisideda prie variklio veikimo laiko prailginimo.

Oro filtras, kad variklis galėtų kvėpuoti

Oro filtras yra permatomos, juodos plastikinės dėžutės viduje, kuri yra ant variklio. Rekomenduojama pakeisti oro filtrą bent kartą per metus. Oro filtras sulaiko visas daleles iš įtraukiamo oro, kad jos nepatektų į degalų įpurškimo sistemą. Oro filtras gali būti pakeičiamas paprastai, nesinaudojant jokiais įrankiais.
Puikiai veikiantis oro filtras yra ypatingai svarbus automobiliams su turbokompresoriumi. Ypatingai greitai judantis semtuvo ratas turbokompresoriuje yra ypatingai jautrus purvo dalelėms. Nr. 1 turbokompresorių gedimo priežastis yra sugedę, užsikišę ar seni oro filtrai. Net, jeigu šie automobilio darbui ir švariam degimo procesui svarbūs komponentai yra lengvai pakeičiami, jų pirkimas, deja, yra labai brangus.

Kad jūsų automobilis neuždustų: benzino filtras

Benzino filtras naudojamas išvalyti svetimkūnius iš automobilio kuro sistemos. Benzino filtrų sandara yra labai skirtinga. Dažnai jie yra paprasti filtrai pagaminti iš specialaus popieriaus, bet įdedami į medžiaginį įdėklą ir lengvai įdedami į perpjautą benzino žarnelę. Juos labai lengva pakeisti, nes filtrus lengva nusipirkti, o jie primontuojami tik su dviem gnybtais. Be universalių popieriaus ir medžiagos filtrų, gamintojai daugelyje savo modelių naudoja benzino filtrus tiesiogiai ant kuro bako. Šie benzino filtrai turi būti pakeičiami pagal priežiūros tvarkaraštį, tačiau šiu atveju, reikia tam tikrų žinių ir specialių įrankių.

Saugus ir patogus vairavimas: oro filtrai salonui

Jau apie dvidešimt metų, nauji automobiliai turi labai smulkius filtrus, kurie pasirodė esą labai naudingi alergiškiems žmonėms. Įkyrios žiedadulkės, kurios yra labai pavojingos daugeliui žmonių, yra lengvai filtruojamos su žiedadulkių filtru. Žiedadulkių filtras taip pat veikia kaip kvapų filtras, sulaikantis nemalonius kvapus iš išorės. Automobiliai su oro kondicionieriais turi papildomą filtrą, kuris filtruoja drėgmę ir nešvarumus iš įsiurbto ir suspausto oro.

Kaip pažinti sugedusius filtrus

Filtrus dažniausiai galite nusipirkti labai nebrangiai ir jiems galėsite netaupyti. Jeigu perkate panaudotą automobilį, pavyzdžiui, jūs negalite žinoti kaip senasis savininkas laikėsi automobilio tvarkymo grafiko. Tai gali lemti filtrą užkemšančių dalelių egzistavimą ir suprastėjusį veikimą.
Užsikišęs alyvos filtras pranešamas su mirksinčia alyvos lempute prietaisų skyde. Šviesa indikuoja, kad slėgis alyvos sistemoje nebėra pakankamas. Jeigu taip nutinka, jums reikia nedelsiant patikrinti alyvos lygį. Jeigu alyvos lygis vis dar yra pakankamas, jums kaip įmanoma greičiau reikia apsilankyti artimiausiame autoservise. Bet jeigu alyvos lygis yra žemesnis negu minimalus, arba jeigu jis yra toks žemas, kad jūs net negalite jo pamatuoti, jums derėtų sustabdyti automobilį ir važiuoti tik įpylus 102 litrus alyvos.
Dėl šios priežasties, dažniausiai rekomenduojama visuomet turėti 0,5-1 litrą alyvos su savimi. Jums derėtų matuoti alyvos lygį tik tada, kai variklis yra atšalęs, todėl rekomenduojama palaukti bent 10 minučių prieš matuojant alyvą. Vėliau, jums reikia pamatuoti alyvos kiekį su alyvos lygio matuokliu. Matuojant alyvos kiekį, jūs neatsižvelgiate į alyvą, kuri jau cirkuliuoja variklyje.
Galite pastebėti užsikišusius oro filtrus dėka stipriai padidėjusių kuro sąnaudų ir prasto variklio darbo. Jeigu oro filtrai nebuvo keičiami metų metus, degalų sąnaudos gali padidėti dvigubai, lyginant su įprastinėmis! Dažniausiai jokios įtakos varikliui nėra, bet labai tirštas maišymas gali sunaikinti katalizatorių. Tad iš sugedusios automobilio dalies pakeitimo, kuris kainuoja vos 10 eurų, sugedus katalizatoriui jūsų žala gali greitai padidėti iki 1000 eurų.
Užsikišęs benzino filtras gali lemti nepakankamą degalų tiekimą. Tai pasireiškia audringu garsu varikliui veikiant ir sumažėjusiu jo galingumu.
Jeigu užuodžiate nemalonų kvapą automobilyje, tvankūs salono oro filtrai gali būti to priežastis. Likutinės filtruojamos dalys filtruose gali lemti nemalonų kvapą automobilio salone. Taip ypatingai dažnai nutinka su oro kondicionieriumi. Organinės dalys kartu su drėgme suformuoja tobulą aplinką mikroorganizmams, kurie gali būti kenksmingi.

Filtro keitimas - paprastas veiksmas, didelis poveikis

Dažniausiai galite labai lengvai ir labai greitai pakeisti automobilio filtravimo elementą. Filtrai yra labai pigūs produktai. Tad, jūs galite veikti atsargiai. Jeigu nežinote įdiegtų filtrų amžiaus. Ypač, panaudotuose automobiliuose, dažniausiai rekomenduojamas visų filtrų pakeitimas kaip atsargumo veiksmas. Visai nesunkiai galite atnaujinti visus savo automobilyje esančius filtrus. Po keitimo, jūs vėl galite naudotis nurodytais keitimo intervalais. Autodalysonline.lt jūs rasite visus filtrų elementus, kurių jums reikia.

Populiariausi produktai kategorijoje Filtras