0

0.00

#

Išmetimo sistema autodalys visiems automobiliams

Aukštos kokybės Išmetimo sistema autodalių katalogas

Žinomi Išmetimo sistema autodalių gamintojai

  • ELRING Išmetimo sistema
  • BOSCH Išmetimo sistema
  • BOSAL Išmetimo sistema
  • DENSO Išmetimo sistema
  • HJS Išmetimo sistema

Išmetimo sistema - Informacija apie veikimą, taisymą ir keitimą

Benzininių ir dyzelinių variklių degimo dujos yra labai karštos ir ypatingai toksiškos. Išmetimo sistema buvo sukurta tam, kad tinkamai atsikratytų šiomis dujomis. Tačiau šie komponentai turi daugiau užduočių negu išmetimo dujų atsikratymas.
Išmetimo sistema, pagrinde naudojama, kad atsikratytų variklio dujomis taip, kad nesukeltų jokios žalos automobilio viduje ar išorėje. Antra išmetimo sistemos funkcija yra ne ką mažiau svarbi. Sprogimo garsai, kurie atsirastų normalaus variklio veikimo ciklų metu yra sumažinami taip, kad nekyla net pagrįsto garso. Čia, išmetimo sistemos gali jums padėti suteikdamos automobiliui stiprų ir charakteringą garsą. Trečioji išmetimo sistemos užduotis yra degumo dūmų išgryninimas.

Išmetimo sistemos komponentai

Išmetimo sistema turi tris komponentus:
  • Vamzdynas driekiasi tiesiogiai nuo variklio bloko iki galinio išmetamojo vamzdžio. Komponentai yra kolektorius, apatinis vamzdis, lankstusis vamzdis, centrinis vamzdis ir galinis vamzdis. Vamzdžiuose yra naudojami įvairiausi duslintuvai. Tai gali būti priekinis, centrinis arba galinis duslintuvas.
  • Išmetimo dujų gryninimas yra atliekamas su katalizatoriumi ir lambda zondu. Katalizatoriuje, toksiškos azoto oksido dujos, atsirandančios iš degimo, yra išskaidomas į nekenksmingas azoto ir deguonies molekules. Lambda zondas matuoja dujų koncentraciją karštose išmetamosiose dujose ir perduoda informaciją į valdymo skydą. Jis reguliuoja kuro tiekimą į variklį, kad nebūtų jokios žalos katalizatoriui.
  • Priedai susideda iš įvairių gnybtų ir tarpiklių, kurie yra reikalingi išmetimo sistemos įdiegimui ir veiksmingam veikimui. Tarp jų yra galinės dalys ir plokštės, kurios gali pagerinti automobilio išvaizdą. Šios gumelės yra ypatingai apkrautos ir yra linkusios įtrūkti. Identifikavus žalą, gumeles reikia pakeisti.

Dažni išmetimo sistemos gedimai

Blogiausias išmetimo sistemos priešas yra rūdys. Kadangi išmetimo sistema susiduria su ypatingais temperatūrų svyravimais, dažniausiai labai sunku išvengti žalos lemiančios nuo rūdžių apsaugančio sluoksnio sunykimą. Išskyrus labai brangius nerūdijančio plieno išmetimo vamzdžius, kitaip negalima pagaminti ilgaamžiškos ir rūdims atsparios išmetimo sistemos. Atskiri komponentai rūdija skirtingais laipsniais.
Duslintuvai turi didelį sąlyčio plotą su rūdimis. Pažeidimo atveju, pastebimas palaipsnis variklio garso didėjimas. Šie komponentai dažniausiai nėra brangūs, tad pakeitimas yra pigus, greitas ir ilgalaikis. Lankstusis vamzdis dažniausiai gaminamas iš nerūdijančio plieno. Jis padeda kompensuoti vibracijas iš variklio ir padeda katalizatoriui išvengti nereikalingas vibracijas. Didelis judėjimas ir temperatūrų kaita dažniausiai labai kenkia metalo atspalviui ant lanksčiojo vamzdžio. Jeigu jis sulūžtų, variklis taptų ypatingai garsus, nes nebebūtų nieko kas sulaiko variklio garsą. Lankstūs vamzdžiai yra labai nebrangūs ir lengvai pakeičiami. Išmetimo kolektorius yra pagamintas iš sunkaus metalo lydinio ir dažniausiai veikia visą automobilio naudojimo trukmę. Panašiai, centrinis vamzdis taip pat yra labai patvarus.
Katalizatorius susideda iš keramikinio korpuso, kuris yra padengtas platina. Šis platinos sluoksnis, dažniausiai, galioja amžinai. Tačiau, jis gali būti paveikiamas neišvengiamos vibracijos iš keramikinio korpuso. Jeigu sugedęs katalizatorius dar nebuvo atpažintas išmetamųjų dujų patikros metu, jis gali būti barškantis ir dūzgiantis. Tokiu atveju rekomenduojamas nedelsiamas pakeitimas: sugedęs bet vis dar naudojamas keramikinis korpusas katalizatoriuje gali būti parduodamas perdirbimui. Tačiau tuščias korpusas yra nieko vertas.

Teisinė struktūra

Išmetimo sistemos yra su saugumu susijęs komponentas ir taip pat turi ekologinę svarbą. Sugedusios išmetimo sistemos yra labai žalingos aplinkai dėl jų neveikiančios valymo ir slopinimo funkcijos. Tyčinis vairavimas su sugedusia išmetimo sistema yra nelegalus ir gali būti nubaustas nuobaudomis.

Išmetimo sistemos patarimai

Įprastiems nedideliems ir vidutinio dydžio automobiliams, išmetimo sistemos paprastai yra labai nebrangios. Autoteileprofi.de jūs visuomet rasite įdomių akcijų. Jūs galite nesunkiai užkirsti kelią išmetimo sistemų nusidėvėjimui. Reguliarūs gumelių patikrinimai, jeigu jos yra savo vietoje, padeda išvengti kenksmingų įtampų ar išmetimo sistemos gedimų. Priešingu atveju, svarbu pakeisti sugedusias dalis kaip įmanoma anksčiau, kad būtų išlaikomas automobilio patikimumas.

Populiariausi produktai kategorijoje Išmetimo sistema

Kitų dalys už auto